Solskjaer’den radikal kararlar

Manchester United, yeni sezon öncesi hazırlıklarını Carrington’da sürdürürken teknik direktör Ole Gunnar Solskjaer, oyun planı yönünden radikal kararlar almaya hazırlanıyor.

ESPN’in kaynaklarından edindiği bilgilere dayandırılan haberde, Norveçli teknik adam oyuncularına yeni sezon için hücuma dayalı bir 4-3-3 sistemi kullanmak istediğini söyledi. Konuyla alakalı hem teknik ekip hem de oyuncular ile fikir alışverişinde bulunduğu öğrenilen Solskjaer’in kafasında tek bir defansif orta sahanın önüne yaratıcılık yönü daha baskın iki orta saha koymak olduğu belirtildi.

Solskjaer, geçtiğimiz sezon orta sahada en çok süre verdiği oyuncular olan Fred-Scott McTominay ikilisini 28 kez ilk 11’de başlatmıştı. Bu iki isim Manchester United’ın ligin ilk haftasında Tottenham karşısında aldığı 6-1’lik yenilgide ilk 11’de yer almamalarının ardından bütün önemli rakiplere (Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea ve Tottenham) karşı iç ve dış sahada oynanan her maçta ilk 11 başladı ve Manchester United, bu maçlardan 11 puan topladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar