Sky’dan Avrupa Süper Ligi belgeseli!

Nisan ayında duyurulmasıyla beraber Avrupa futbolunda büyük bir deprem yaratan Avrupa Süper Ligi projesine giden süreç belgesel haline getirilecek.

Sky Documentaries tarafından yapılan basın duyurusunda Avrupa Süper Ligi’nin kuruluşunun ve çöküşünün anlatılacağı 90 dakikalık bir belgeselin yıl sonuna doğru izleyiciler ile buluşacağı açıklandı. Ligde yer alan 12 takımın dönüm noktası niteliğindeki ortak duyurusuna yol açan olaylar ve kararlara içeriden bir bakışla göz atılacak belgesel sadece bildiri sonrasındaki birkaç güne değil, başlangıcına da referans verecek. Belgeselde kurucu kulüplerin yöneticileriyle yapılan mülakatlar hariç futbol ligleri, federasyon yöneticileri, oyuncular ve taraftarların görüşleri de yer alacak.

Belgeselin yapımcısının Netflix’te yayınlanan Sunderland: ‘Til I Die belgeseliyle sükse yapan Fulwell 73 olacağı belirtildi. Yapım şirketinin müzik ve spor içeriklerinden sorumlu yöneticisi Richard Thompson; “Avrupa Süper Ligi’nin hikayesi dünyayı etkisi altına aldı. Önemini ve spor için ne anlama geldiğini, dünya çapındaki kulüpler ve taraftarlar için ne anlama geldiğini anlamak için bir futbol hayranı olmanıza gerek yoktu. Manşetlerin arkasındaki hikayeleri öğrenmek ve gerçekten büyüleyici bu hikayeyi hayata geçirmek adına projeye ilk elden dahil olanlardan dinlemek için heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar