Ronald Koeman kendinden emin

İspanya La Liga devlerinden Barcelona, yaşadığı finansal kriz nedeniyle süper yıldızı Lionel Messi’ye elveda dediği yaz arasında kadrosuna net bir takviye yapamadı.

Boş geçen yaz arası sonrasında birçok kesim tarafından bu sezon çok zor bir dönem geçireceği öngörülen Katalan ekibinde teknik direktör Ronald Koeman kendinden emin.

Yarın Bayern Münih karşısında çıkacağı maç öncesinde Koeman, Başkan Joan Laporta’nın geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda, “Eğer bazı kriterler kesinlikle tartışılmış olunsaydı onun kontratını bu yaz yenilerdim” demesine dair, “Bir kulüp başkanı gücün tamamına sahiptir ve antrenörler onlarla birlikte çalışır. Laporta o röportajda biraz fazla şey paylaştı. En iyisi her şeyi gizli tutmak. Başkanların basına açık olmalarına ve onlarla aralarını iyi tutmalarına karşı bir sorunum yok, bu güzel bir şey ama bazı şeyler tamamen gizli kalmalı. Bu bir problemdi” yorumunu yaptı.

Koeman ile Laporta’nın ilişkisi şu an için sallantıda olsa da Hollandalı teknik adam kendisinden emin: “Burada kalmaya açığım. Burada iyi şeyler yaptığımızı düşünüyorum. Bu takımın bir geleceği var ve bunu sağlayan kişi benim.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar