Rangnick Avusturya yolcusu

Sezon sonuna kadar Manchester United’da geçici menajerliği üstlenen Ralf Rangnick’in Franco Foda’dan boşalan Avusturya milli takım teknik direktörlüğü için görüştüğü öğrenildi.

Alman teknik adamın Manchester United’da yeni sezonda Erik ten Hag’ın menajerlik görevine getirtilmesinin ardından danışman olarak kulüpte kalması bekleniyordu. Dün akşam oynanan ve 1-1 sona eren Chelsea maçının ardından danışmanlık görevini kesinlikle sürdüreceğini söyleyen deneyimli teknik adamın Manchester United yöneticilerine önümüzdeki iki yıl boyunca hem Avusturya teknik direktörlüğü hem de United’a danışmanlık görevine birlikte yürütebileceğini söylediği ifade ediliyor. Konu hakkında kararı ise Manchester United yönetimi verecek.

63 yaşındaki Ralf Rangnick 38 yıllık teknik direktörlük kariyerinde daha önce hiç milli takım çalıştırmadı. 1998 Dünya Kupası’ndan bu yana dünya kupalarına katılma hakkı elde edemeyen Avusturya, 2022 Dünya Kupası playoff yarı finalinde Galler’e 2-1 kaybetmişti. Geçen yıl düzenlenen EURO 2020’de Hollanda, Ukrayna ve Kuzey Makedonya’nın bulunduğu grupta Hollanda’nın ardından ikinci sırayı alan Avusturya, son 16 turunda İtalya’ya 120 dakika sonunda 2-1 yenilip elenmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar