Pulisic’in geleceği ne olacak?

Christian Pulisic, 2020-2021 sezonu başladığında İngiltere Premier Lig’i ekiplerinden Chelsea’nın en önemli silahlarından biriydi.

Her iki ayağını da kullanabilmesiyle dikkatleri çeken ABD vatandaşı oyuncu, 19 Ocak 2021’e dek birçok maçta ilk 11’de kendine yer bulurken 27 Ocak’tan sonra takımının oynadığı maçlarda bir kez bile ilk 11’e giremedi. Newcastle United maçında yedek kulübesindeki bir alternatif olarak bile düşünülmezken yalnızca Burnley maçında 40 dakikanın üzerinde sahada kaldı.

Pulisic’in sürelerinin dramatik bir şekilde azaldığı dönemlerde Chelsea, yapılan hamleler karşısında istenilen sonuçları alamayan Frank Lampard’ı gönderdi ve yerine Thomas Tuchel’i getirdi.

22 yaşındaki orta sahanın Tuchel tedrisatı altında kadrodaki yerini tamamen kaybetmesi akla “takımdan gönderilecek mi?” sorusunu getirdi. Ancak Tuchel, ESPN’e verdiği demeçlerde aksini ifade etti.

“Eğer Pulisic bu hafta oynayacağımız lig maçında ilk 11 olarak başlarsa, ilk 11 olarak başladığı maçı muazzam oynarsa ve sonrasında Atletico Madrid maçında da ilk 11 başlarsa, iki de gol atarsa, gelecek yıl kaptan bile olabilir!”

“Demek istediğim, bir oyuncuyu takımdan göndermek için Mart ayında karar veremeyiz. Önümüzde oynamamız gereken çok fazla maç var ve elbette Christian da planlarım arasında. O önemli bir oyuncu ve daha da iyi olabilecek potansiyele sahip.”

Pulisic ile beş yıl önce Borussia Dortmund’ta çalışan Tuchel, Chelsea’ye gelmeden önce Paris Saint-Germain’in başındaydı.

“Chelsea ile kontrat imzaladığınızda ve birkaç maç oynadığınızda gelecekte hem yedeğe çekilme hem de sürekli olarak ilk 11 olma seçeneklerini daima aklınızda tutmalısınız. Sabırlı olmalısınız ama aynı zamanda özgüveninizi, umudunuzu ve iş ahlakınızı kaybetmemelisiniz.”

1,72’lik Christian Pulisic bu sezon oynadığı maçlarda iki gol attı ve bir asist yaptı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar