PSG’den güvenlik tedbirleri

Paris Saint-Germain, 14 Mart gecesi Nantes’a 2-1 mağlup olup üç puana veda ederken daha kötü bir haber almıştı. Zira takımın yıldızlarından olan Angel Di Maria ve Marquinhos’un evlerine hırsız girmişti.

Mücadelenin 62. dakikasında teknik direktör Mauricio Pochettino tarafından kenara alınan Angel Di Maria, evine giren hırsızların ailesini rehin aldığını öğrenince acele bir şekilde stadyumdan ayrılmıştı.

Di Maria ailesinin evinde 500 bin avronun üzerinde bir hasar olsa da hiç kimseye zarar gelmemesi günün en olumlu haberi oldu.

Bir diğer hırsız grubunun ise Marquinhos’un anne ve babasını tartaklayıp bir odaya kilitlediği, bu esnada evden iki bin avro nakit para ve üç çanta çaldıkları bildirildi. L’Equipe’te yer alan habere göre Marquinhos’un babası yüzüne ve göğsüne birkaç kez darbe aldı.

Bu olay sonrasında Paris Saint-Germain, oyuncularının evlerindeki güvenlik önlemlerinin artırıldığını açıkladı.

Kylian Mbappe ile Neymar hali hazırda kendi özel güvenlik ekipleriyle çalışırlarken diğer oyuncular, takımın kendilerine sağladığı ekiplerle çalışıyorlardı.

Takımın sportif direktörü Leonardo konuya dair, “Bu korkunç bir durum. Tüm tedbirleri birkaç kademe daha artırıyoruz ve böyle bir durumun bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız” demecini verdi.

Di Maria, Manchester United kariyeri sırasında da hırsızlık teşebbüsüne uğramış ancak hırsızlar daha içeri giremeden evin alarmı devreye girmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar