Pedraza’nın talipleri artıyor

Chelsea, Milan ve Barcelona’nın bir süredir peşinde olduğu 25 yaşındaki yetenekli orta saha oyuncusu Alfonso Pedraza için sol talip Roma oldu. Calciomercato.it imzalı habere göre Serie A’nın köklü ekibi, Villareal’in İspanyol orta sahası için yüklü bir bonservis bedeli ödemeye hazır.

Geride kalan sezonda Villareal formasıyla tüm kulvarlarda 44 maça çıkan Pedraza, attığı iki golün yanı sıra iki de asist yapmıştı. Gol ve asist rakamlarının üzerinde oyun zekasıyla istatistik kağıtlarına pek yansımayan şeylerde ustalaşmaya başlayan sol ayaklı orta saha, geride kalan sezonda çıktığı maçlarda 1847 pasının %89’unda isabet oranı yakalamış ve 185 başarılı tackle müdahalesi yapmıştı. Ceza sahasından çektiği 20 şutta kaleyi bulurken ceza sahasına tepeden bakan noktalardan ürettiği 10 pozisyonun ikisinde direkt olarak asist yapmış ve altısında asist pasına imza atmıştı.

Hem havadan hem de yerden pasları iyi yapıp oyun kurma becerilerini hızlı driplingleriyle birleştirebilirken takımının topu kaptırması durumunda anında baskı yaparak enerji seviyesinin ne kadar yüksek olduğunu gösterebiliyor. Her ne kadar bitirişlerde ve uzun menzilli şutlarda etkili olmasa da orta sahanın yapısında bir tamamlayıcı rolü alabiliyor.

2025 yazına kadar takımıyla Sarı Denizaltılar ile sözleşmesi bulunan İspanyol henüz bir karara varmamış olsa da onun İspanya’da kalmasına sıcak bakılıyor. Öyle ki Pedraza, Leeds United forması giydiği dönemlere dair Marca’ya verdiği bir demeçte, “Ailemden çok uzak kaldım, çok sevdiğim yeğenlerimden, annemden… Konfor alanımın dışında yeteri kadar zaman geçirdim ve bu elbette büyümemde, iyi bir insan olmamda önemli bir faktördü ancak artık ailemi görmek istiyorum” demişti. Leeds formasıyla Championship deneyimi yaşayan orta saha 2016-2017 sezonunda bir gol kaydetmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar