Palace, Vieira’da karar kıldı

Roy Hodgson’ın sözleşmesinin sona ermesinin ardından yeni menajer arayışında olan Crystal Palace, Patrick Vieira ile prensip anlaşmasına vardı.

Aralık ayında Nice’deki görevine son verilen Fransız teknik adam ile üç yıllık anlaşmaya yapılacağı ifade ediliyor. Londra kulübü, pazartesi günü başlayacak yeni sezon hazırlıkları öncesinde Patrick Vieira için çalışma izni başvuru sürecini başlattı.

Nuno Espirito Santo ve Lucien Favre girişimleri olumsuz sonuçlanan Crystal Palace, çok sayıda oyuncunun sözleşmesinin sona ermesinden dolayı ve kadroyu yeniden şekillendirmeyi sağlayacak bütçeyi kullanmak için en kısa sürede yeni menajeri takımın başına getirmek istedi.

Sözleşmeleri sona eren Gary Cahill, Andros Townsend ve Joel Ward henüz bir karar vermeyen Crystal Palace, en az altı futbolcuyu kadrosuna katmak istiyor.

Patrick Vieira, Palace tarihinde İngiliz veya İrlandalı olmayan üçüncü menajer olacak. Teknik direktörlük kariyeri NY City FC ve Nice kulüpleri ile sınırlı olan 45 yaşındaki Fransız teknik adamın Crystal Palace için riskli bir tercih olduğu yorumları yapılıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar