Nuno Esprito, Arsenal derbisine hazır

İngiltere Premier Lig’de altıncı haftadaki dev mücadelelerden biri bugün Arsenal ile Tottenham arasında oynanacak. Ada’daki derbilerden biri olarak nitelendirilen bu mücadele öncesinde Tottenham beş maçta topladığı dokuz puanla yedinci sırada yer alırken Arsenal; beş maçta altı puan toplayarak 13. basamakta kendine yer buldu. 18:30’da oynanacak mücadele öncesinde takımla ilk sezonunu geçiren Nuno Esprito Santo demeçler verdi.

“Bu öylesine bir maç değil. Bu özel bir maç” diyerek demeçlerine başlayan başarılı teknik adam şöyle devam etti: “Bu maç hepimiz için özel olacak. 66 bin civarında insan stadyumda olacak. İyi oynamamız, çok iyi oynamamız gerekiyor. Geliştirmemiz gereken noktalarımız var ancak ayrıca çok iyi olduğumuz bazı alanlar da var. Yapmamız gereken tek şey her şeyimizi verip iyi oynamak.”

47 yaşındaki Portekizli teknik adam, Wolverhampton’da geçirdiği başarılı sezonların ardından Big Six ekiplerinin ilgisini çekmiş ve Tottenham ile 2021 yazında iki senelik kontrata imza atmıştı. Son 10 Tottenham teknik direktörü arasında yalnızca bir isim Arsenal karşısındaki ilk maçını kazanabildi. Nuno Esprito Santo’nun vatandaşı Jose Mourinho, 2020’de Arsenal karşısında galip gelmişti.

Önceki İçerik“Samimi olmak istemiyorum!”
Sonraki İçerikMarsilya vs Lens

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar