Newcastle kaos içinde

Newcastle United taraftarlarının gelişinden bu yana sürekli protesto ettiği teknik direktör Steve Bruce, kulüp içindeki kaosun bir numaralı sebebi olmuş vaziyette.

Taraftarlar, basın ve hatta kulüp yöneticilerinden bazıları ile aralarında soğuk rüzgarlar esen Steve Bruce’a oyuncular da güvenlerini kaybetmiş vaziyette.

Daily Mail’in kaynaklarından aldığı bilgilere göre, futbolcular kulüp sahibi Mike Ashley’in ihmalkâr yönetimine rağmen Steve Bruce’un istediği gibi davranamayacağını ve ilişkileri çabucak düzeltmenin tek yolunun menajer değişikliği olduğunu düşünüyor.

Kaynaklar Daily Mail gazetesine, bazı oyuncuların salı günü Bruce’un koşu istatistiklerini paylaştığı bir toplantıya katıldıklarını fakat teknik direktörün iyi örnekler olarak puan durumunun alt yarısındaki takımları göstermesine inanamadıklarını belirtirken antrenmanda da Dwight Gayle ile asistan Graeme Jones arasında kavgaya giden bir tartışmanın yaşandığını aktardı. Konuyla alakalı olarak bir kaynağın, “Bu tarz şeyler oyuncular arasında yaşanabilir fakat idarecilerden birisi buna dahil oluyorsa, bu asla iyi bir işaret değildir. Bazı oyuncuların sabırları taşmış vaziyette” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Soyunma odasında yaşanan bir başka olay ise Manchester United karşısında alınan 4-1’lik yenilgi sonrası yaşandı. Orijini defansif orta saha olan Isaac Hayden’i stoper oynatan Bruce’un, Cristiano Ronaldo’nun ikinci golüne engel olamadığı için sert sözlerle eleştirdiği iddia edilirken Hayden’ın “O, ülkenin en hızlı oyuncusu. Ben ise bir defans oyuncusu değilim” şeklinde karşılık verdiği öğrenildi.

Daily Mail’e konuşan aynı kaynak, oyuncuların antrenmanları Bruce’un kendi kişisel keyfine göre düzenlediğini düşündüğünü belirtti ve “Oyuncular, antrenman sahasında saatlerce bekliyor ve teknik ekipten bazıları ne döndüğünü dahi bilmiyor. Geçen Perşembe sadece Bruce’un tatile çıktığını öğrenmek için antrenmana geldiler. Sadece salonda çalıştılar. Pazartesi günü ise çay vaktine kadar hiçbir çalışma yapmadılar”dedi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar