Nesli tükenen bıyıklı futbolcular

Ferhat Turunç

Dünyada sadece dinozorların neslinin tükendiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşte huzurlarınızda nesli tükenen diğer canlılar: Bıyıklı futbolcular.

Ferhat Turunç
Soy isminden de anlaşılacağı üzere Çukurovalı. İstikrarlı biçimde bıyıklarını korudu. 103 gollü Fenerbahçe’nin gol atamadığı 4 maçtan birinde (Kahramanmaraş maçı) kalede o vardı!

Samet Aybaba
Bir dönem Hüsamettin’le birlikte bıyıklı ikiliydiler. Ancak sonraları Ulvi-Samet-Kadir bıyıklı defansın kaptanı oldu. Teknik adam olunca bıyıkları kestirdi, o haline hiç mi hiç alışamadık…

Bülent Korkmaz

Bülent Korkmaz
İlk gençlik yıllarının verdiği hevesle bıyık bırakmıştı. İlk maçına Viyana’da Rapid’e karşı çıktı. Avusturyalılar Osmanlı döneminde görmedikleri bıyığı onunla keşfettiler!

Semih Yuvakuran
Galatasaray defansının hem sarışın hem de bıyıklı olduğu dönemlerin unutulmaz futbolcusuydu. Kadınlar en çok ona hastaydı. Hatta bu uğurda parfüm reklamlarına bile çıktı…

Metin Tekin
Futbol oynadığı dönemlerde bıyıklı olmadığı günleri hatırlayabilene aşkolsun. O bıyıklı adam, Fotospor’un en yakışıklı futbolcusu seçilerek “Hem bıyıklı, hem yakışıklı hem futbolcu” sınıfının lideri oldu.

Ünal Karaman

Ünal Karaman
Bıyık onunla öyle özdeşleşmişti ki “Bu adam bıyıklı doğmuş” diyenler bile vardı zamanında. Konya, Antep, Malatya ve Trabzon’da hep bıyıklıydı. Teknik adamlıkla birlikte bıyıklarını kestirdi, yüzüne renk geldi.

Müjdat Yetkiner
Heryerde olduğu gibi burada da Müjdat. Hem göbek hem de bıyıklarla futbolcudan çok “dükkanı kapatıp esnaf arkadaşlarıyla halı sahaya giden” amcaları hatırlatırdı bizlere.

Metin Yıldız
Göbeği ondan daha önde koşardı ancak yine de sahaların en klas topçularından biriydi. Boynundaki altın zincirle bıyığın uyumu en güzel isim tamlamalarından bile daha güzeldi…

Levent Kurt

Levent Kurt
Nam-ı diğer Ayı Levent. Fenerbahçe geçmişine sahipti ama Kayseri ve Ankaragücü’nde attığı gollerle onu tanıdık. Stumpf onun için “Bana ‘ayıboğan’ diyorlar ama asıl ayıboğan o” demişti.

Sercan Görgülü
Efsane Sarıyer’in efsane golcülerindendi… Kova Yaşar, defans oyuncuları Büyük Yaşar, Engin ve Mustafa Yücedağ’la birlikte Sarıyer’in bıyıklı futbolcu ekolündendi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar