Morata ve Inzaghi’nin Lukaku öfkesi

Inter’in yıldız forveti Romelu Lukaku’nun satılmasına dair kararda kulübün Çinli sahipleri Zhang ailesinin rol oynadığı açığa çıktı.

La Gazzetta dello Sport’ta yer alan haberde Suning Group’un Inter yöneticilerini kulübün finansal durumunu düzeltebilmek adına Romelu Lukaku’nun satışına zorladıkları belirtildi. Aynı haberde, CEO Giuseppe Marotta ve teknik direktör Simone Inzaghi de dahil olmak üzere yöneticilerin Lukaku’nun satışına karşı olmasının yanı sıra teknik direktör Inzaghi’nin bu durumdan ötürü oldukça öfkeli olduğu iddia edildi. Il Corriere dello Sport kaynaklı haberde ise Lukaku’nın satışına zorlanan yöneticilerden Giuseppe Marotta, Piero Ausilio ve Dario Baccin’in çok mutsuz oldukları ve yaz transfer dönemi sonrası ayrılmaya karar verebilecekleri bildirildi.

Chelsea’nin, Inter’e Lukaku için yaptığı 100 milyon Euro + Marcos Alonso teklifinin İtalyan kulübü tarafından reddedildiği iddia edilirken Chelsea’nin Inter’in istediği bonservis bedeli olan 130 milyon euroyu vermeye hazır olduğu aktarılıyor. Inter’in mali açıdan hedeflerine ulaşabilmesi için transfer dönemi sonunda 80 milyon Euro civarında kâr ile maaşlarda %20 oranında kesintiye gitmesi gerekiyor. İtalyan ekibi şu ana kadar Achraf Hakimi (71 milyon euro) ve Matteo Politano’nun (19 milyon euro) satışlarından bonservis geliri elde etti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar