Menajerler FIFA’nın sınavından kaldı

Geçen hafta FIFA tarafından düzenlenen sınava giren futbol menajerlerinin yarısı başarısız oldu. Menajerlerden bazılarının dizüstü bilgisayarları olmadan geldikleri için sınava giremedikleri belirtildi.

FIFA, 38 ulusal federasyondan 3 bin 800 adayın katıldığı ve 300 sterline malolan, ilk kez düzenlenen FIFA futbol menajerliği sınavında sadece 1 bin 962 adayın yüzde 75’lik geçme notuna ulaştığını açıkladı. Sınava girmek için 6 bin 586 kişi başvuruda bulunurken, bazıları sınava gelmedi. Bazı adayların kişisel bilgisayarlarla ilgili açık talimatlara uymadığı ifade edildi. Adayların sınava kitap getirmelerine izin verildi. Ancak sınavın çevrimiçi yapılması gerekiyordu, bu nedenle dizüstü bilgisayarları olmadan gelenler geri çevrildi.

İngiltere’de bazı menajerler özel ders almak için hukuk firmalarına saati 800 sterline kadar para öderken, adayların 20 çoktan seçmeli sorudan oluşan bir saatlik sınava hazırlanmak için 528 sayfalık bir kitabı incelemeleri gerekti. Menajerler 1 Ekim’e kadar geçmek zorunda. Aksi takdirde lisanslarını kaybedecek ve futbolla ilgili işlemler yapmalarına izin verilmeyecek.

Önceki İçerikPSG’den rekor zarar
Sonraki İçerikBarca’dan kombinelere zam

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar