Kral Kupası’nda seyirci polemiği!

Cadene Ser Radyosu’nun haberine göre, Real Sociedad ile Athletic Bilbao arasında 3 Nisan’da oynayacak geçen senenin Kral Kupası finali seyircili olacak. Sevilla’nın 60 bin kişilik La Cartuja Stadyumu’ndaki finale stadyum kapasitesinin yüzde 20’si ile yüzde 25’i arasında bir oranda seyirci alınması planlanıyor. Bu, final maçını 12 ile 15 bin arasında kişinin izlemesi anlamına geliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapmayı reddeden İspanya Futbol Federasyonu’nun bugün final maçı için düzenlemeler yapmak amacıyla Real Sociedad ile Athletic Bilbao ile bir toplantı gerçekleştireceği ifade ediliyor. Toplantıda final maçını seyircili oynanma olasılığının tartışılması bekleniyor.

İspanya hükümeti ise alınması planlanan bu karara karşı. Cadene Ser Radyosu, Sağlık Bakanı Carolina Darias, 3 ve 17 Nisan’da oynanacak olan Kral Kupası finallerinde tribünlerde seyirci olmasına soğuk baktığını ifade etti. Bask Hükümeti Sözcüsü Bigen Zupiria da hem 3 Nisan’daki Real Sociedad-Athletic Bilbao 2020 Kral Kupası finalinin hem de 17 Nisan’da Barcelona ile Athletic Bilbao arasında oynanacak bu seneki Kral Kupası finalinin seyircili oynanması ihtimalinden rahatsızlık duyduğunu belirtti.

Geçen yıl oynanması gereken Athletic Bilbao ile Real Sociedad arasındaki Kral Kupası finali, Covid-19 salgını nedeniyle bir sene ertelenmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar