Komorlar, Kamerun maçına kalecisiz çıkıyor

Afrika Uluslar Kupası’nda son 16 turu maçında ev sahibi Kamerun ile karşılaşacak Komorlar’da kalecisi sıkıntısı yaşanıyor.

Turnuvaya üç kaleci ile gelen ada ülkesi, kalecilerinden birinin sakatlanması diğer iki kalecisinin de Covid-19 testlerinin pozitif çıkmasının ardından Kamerun maçında sahaya kalecisiz olarak çıkmak zorunda kalacak.

Takımın kaleci antrenörü Jean-Daniel Padovani, turnuva kurallarının kadroya başka bir kaleci eklemelerini engellediğini bu nedenle kaleci olmayan futbolcularından birine kalede görev vermek zorunda olduklarını söyledi. Basın toplantısında konuşan Padovani, “Teknik ekiple görüştük. Her şeyi konuştuk. Tüm sağlıklı oyuncuları bir araya getirdik ve olayları bir perspektife koymaya çalıştık… Potansiyel kalecilerimiz var ve buna gülüyoruz. Olaya bu şekilde yaklaşmayı tercih ediyoruz. Durum komik… Henüz kalede kimin oynayacağını tam olarak belirlemedik. Bilseydik bile size söylemezdim” açıklamasında bulundu.

İtalyan kaleci antrenörü, antrenmanda kaleci olarak oynayabileceklerini gösteren futbolcular olduğunu söylerken, garip bir durum içerisinde olduklarını bu nedenle de tüm olası çözümler üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Tarihinde ilk kez Afrika Uluslar Kupası’nda mücadele eden Komorlar, Fas, Gabon ve Gana’nın bulunduğu grupta Gana’yı 3-2 yenerek üç puanla üçüncü sırada yer aldı. Ada ülkesi en iyi dört üçüncü arasına girerek ilk kez katıldığı turnuvada son 16 turuna kalmayı başardı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar