Köln’den UEFA’ya Belarus talebi

Almanya’yı UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde temsil edecek olan Köln, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’e gönderdiği mektupta IOC’nin tavsiyesine uyularak Rus takımlarına ek olarak Belarus takımlarının tüm Avrupa kupası müsabakalarından derhal ihraç edilmesini istedi.

Köln bu talebe gerekçe olarak, Belarus hükümetinin Ukrayna’yı işgalinde Rusya’ya destek vermesini gösterdi. Kırmızı beyazlı kulüp yaptığı açıklamada, sadece Köln’ün değer ve standartlarının değil, sporun tüm değerlerinin ihlal edildiğine dikkat çekti. Alman kulübü ayrıca Alman Futbol Federasyonu yönetimini girişimleri hakkında bilgilendirdi. Köln, kulüp üyelerini de taleplerini sosyal medyadan paylaşmaya çağırdı.

Geçen sezon Bundesliga’da yedinci olarak tarihinde ilk kez Avrupa Konferans Ligi’ne katılmaya hak kazanan Köln, 18 ve 25 Ağustos tarihlerinde playoff turunda mücadele edecek. Köln’ün teorik olarak eleme turlarında mücadele eden dört Belarus ekibi, BATE Borisov, FK Homel, FK Shakhzjor Salihorsk ve Dinamo Minsk ile eşleşme ihtimali bulunuyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar