Juventus yine kayıplarda

Juventus’ta Cristiano Ronaldo’nun maliyetinin kulübün hesaplarına yansıması devam ediyor. Torino kulübünün yüzde 63,8 hissesine sahip Exor şirketi, Ocak-Haziran döneminde 132 milyon avro zarar etti.

Agnelli ailesinin sahip olduğu şirketin sezonun ilk yarısındaki kayıplarla birlikte zararının 250 milyon avroya ulaşması bekleniyor. Bu, üst üste beşinci senede de zarar edilmesi anlamına geliyor. İtalyan kulübünde 2018 yılında Real Madrid’den transfer edilen ve geçen yaz Manchester United’a dönen Portekizli futbolcunun maliyetinin hesaplara yansımaya sürdürdüğü görülüyor. Ronaldo’nun maaş ve ikramiye gibi ödemeleri hala kulübün mali belgelerinde görülmeye devam ediyor.

2018 yazında 117 milyon avroya Torino kulübüne transfer olan Ronaldo, Juventus’tan senelik 30 milyon avrodan fazla maaş alıyordu. Tuttosport’un haberine göre siyah beyazlıların yönetim kurulu geçen seneki açığı kapatmak için 240 ile 250 milyon avro arasında bir bütçe oyalamak durumunda kalacak. Böylece Juventus’un kaybı 2020-21 sezonundaki 209 milyon 900 bin avroluk zararı da geçmiş olacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar