Juventus da Rüdiger’i istiyor

Dün İngiliz hükümeti tarafından açıklanan Rus oligarklarına karşı yaptırımların bir parçası olarak Roman Abramovich’in İngiltere’deki varlıklarını dondurulmasına ilişkin karar, Chelsea’nin operasyonel işlemlerle ilgili hareketliliğini de sınırlandırdı. Bu durum, Londra kulübünün sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan futbolculara yeni teklifler yapmasını da engelliyor.

Bu nedenle sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Antonio Rüdiger, César Azpilicueta ve Andreas Christensen’in kulüpten ayrılması bekleniyor. Chelsea ile sözleşme görüşmelerinde istediği teklifi alamayan Rüdiger’i Real Madrid ve Bayern Münih’in kadrosuna katmak istediği biliniyordu. Alman futbolcuya Newcastle United ve Manchester United’ın da talip olduğu son günlerde İngiliz basında yer alıyordu.

29 yaşındaki savunma oyuncusuna İtalya’dan da talip çıktı. Chelsea’ye transfer olmadan önce Roma forması giyen Alman futbolcuyu isteyen son kulüp Juventus. Calciomercato’nun haberine göre bu transfer önündeki en büyük engel Rüdiger’in istediği maaş. Chelsea’den yıllık 5 milyon avro kazanan tecrübeli oyuncu, imzalayacağı yeni sözleşmeyle maaşını ikiye katlamak istiyor.
Juventus ise maaş bütçesini düşürmeye çalışıyor. Sezon başında yıllık 10 milyon avro ve primlerle yeni sözleşme için anlaştığı Paulo Dybala’nın maaşı düşürmek isteyen Torino kulübünün Rüdiger’i kadrosuna katması kolay olmayacak gibi görünüyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar