İspanya’da seyirciler statlara geri dönüyor

İspanyol hükümeti yaptığı açıklamayla, hafta sonu LaLiga ve Segunda División’da bazı maçların seyircili oynanmasına izin verileceğini açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre, mevcut durumda Covid-19’dan en az etkilenen bölgelerdeki stadyumlarda en fazla 5 bin kişi olmak üzere yüzde 30 kapasiteyle taraftarların yer almasına izin verilecek.

LaLiga yönetimi, kulüplerin bu hafta sonu taraftarların stadyumlara almak için hazır olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapmadı. Buna karşın lig yönetimi, son birkaç haftadır maçların seyircili oynanması yönündeki isteğini dile getiriyordu.

Valencia, virüsün “birinci aşaması” olarak kabul edilen bölgelerden biri. Alınan karar doğrultusunda, pazar günkü Valencia-Eibar ve Villarreal-Sevilla karşılaşmalarının seyircili oynanması bekleniyor.

İspanya’da sadece futbol değil basketbol maçlarına da seyirci alınacak. İspanya Kültür ve Spor Bakanı Jose Manuel Rodriguez Uribes, “Futbol ve basketbol maçlarında taraftarlarımız olacak” açıklamasıyla bunu doğruladı.

İspanya Sağlık Bakanı Carolina Darias da taraftarların 1,5 metrelik mesafeyi korumaları gerektiğini ve stadyumlara giriş ve çıkışların aşamalı olarak yapılacağını söyledi. Ayrıca maçları izleyecek seyircilerin FFP2 maske takmaları ve stadyuma girerken sıcaklık kontrolünden geçmeleri gerekecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar