Inter’in kredi kumarı

Geçen yaz mali sıkıntılar yaşayan Inter, bu sıkıntıları aşmak için ABD’li Oaktree Capital ile 275 milyon avroluk finansman kredisi için anlaşmıştı. Anlaşmanın detaylarının ortaya çıkması İtalyan kulübünün yüzde 12’lik faiz oranıyla krediyi aldığını gösteriyor.

Mayıs 2021’de imzalanan finansman kredisi anlaşması Inter’in Çinli sahibi Suning Group’un Inter’i kontrol etmek için kullandığı holding şirketlerinden biri olan Grand Tower Sarl’a verildi. Calcio e Finanza’nın haberine göre, yüzde 12’lik faizle alınan kredi için kulübün sahibi Suning Group’un geçen sene 21 milyon avro faiz ödediği ifade edilirken, söz konusu faiz oranıyla alınan kredinin değeri de 292 milyon 120 bin avroya yükseldi.

Suning Group kredinin ödeme planını sürdürmezse, Grand Tower Sarl üzerinden Inter’in sahibi ABD’li şirket olabilecek. Söz konusu finansman kredisini alan şirket, Inter hisselerinin de 99,6’sını temsil ediyor. Bu riskli duruma karşın Suning Group’un geçen seneki 21 milyon avroluk faizi sorunsuz olarak ödediği belirtiliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar