“Hayatı sınırlarda yaşa”

Norveç’in TV 2 Sport kanalına konuşan Manchester United teknik direktörü Ole Gunnar Solskjaer, Avrupa Süper Ligi projesi açıklandıktan sonra yaşadıklarını anlattı.

Norveçli teknik adam kulüp sahiplerinden biri olan Joel Glazer’ın planlarının hiçbirisinden haberdar değilmiş, proje duyurulduğu zaman ise bundan hiç memnun kalmamış: “Bu bence kötü bir fikir ve kötü bir konsept. İlk başta bunun çıkış yolunu sevmedim çünkü hiçbir teknik adam, oyuncu ve taraftarın bu süreçte dahli olmadı. Her birimizin her konuda fikri olmasını bekleyemeyiz fakat herkesin bunun yanlış olduğunu gördüğünü düşünüyorum. Ben nasıl bir performans sergilediğimizin önemli olmadığını önceden bildiğimiz bir organizasyona tamamıyla karşıyım çünkü biz biliyoruz ki önümüzdeki yıl da buradayız. ABD’deki draft sistemi de sizin kötü oynamanızı istiyor çünkü seçmelerde üstlerden oyuncu seçme ve önümüzdeki yıl için en iyi oyuncuları alma şansınız olur, bir spor insanı olarak böyle bir durum benim prensiplerime aykırı.”

“Bence spor ve rekabet içgüdüsü her zaman orada olmalıdır. Her zaman kazandığını hak etmelisin, ben hep öyle oldum. Birçok kez yedekte oturdum, kupa finalleri ve önemli maçları kaybettim. Kayıplarınızın etkileri, zaferlerinizden daha uzun sürer. Avrupa futbolunun bir parçası olmak istiyoruz, bunu istiyoruz çünkü sahada hak ettiğimiz için. Eğer savaşacak bir şeyiniz varsa ve bunun için çalışıyorsanız, ayrıca kaybetmekten korktuğunuz bir şeye de sahipsinizdir. Ben her zaman kaybetmenin korkusuyla yaşadım. Bence bu genel olarak tüm spor dallarında ve hayatın genelinde önemli bir şey. Kendinizden en iyisini çıkarmak istiyorsanız, konfor alanınızdan çıkmalısınız. İşlerin ters gidebileceğini biliyorum fakat kendimden en iyisinin çıkarmanın tek yolu da bu. İngiltere’de dedikleri gibi, hayatı sınırlarda yaşa.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar