Gollü sezon başlangıcı

Beş büyük ligde sezon gollerle başladı. Fransa’da dörder, Almanya, İspanya ve İngiltere’de üçer, İtalya’da ise iki hafta geride kalırken beş ligden üçünde maç başına gol ortalamasında 3’ün üzerine çıkıldı.

İki haftada 66 golün atıldığı ve sadece bir maçın golsüz sona erdiği Serie A’da maç başına gol ortalaması 3,3 olarak gerçekleşti. Almanya’da da Serie A’ya benzer bir durum yaşanıyor. 30 maçtan sadece ikisinde takımlar gol kaydedemezken maç başına 3,19 gol ile 3 golün üzerine çıkıldı.

Ligue 1’de 39 maçta 119 gol atılırken maç başına gol ortalaması 3,03 olarak gerçekleşti. Ligdeki altı takımın maç başına gol ortalaması 2’nin üzerinde. Beş büyük ligden sadece İngiltere ile İspanya’da maç başına gol ortalaması 3 golün altında kaldı. Premier Lig’de maç başına gol ortalaması 2,86 olurken, fileler ile topun buluşmadığı tek karşılaşma 0-0 sona eren Crystal Palace-Brentford maçıydı. İspanya, beş büyük lig içerisinde gol ortalaması en düşük olan lig olarak milli maç arasına girdi. Maç başına 2,06 gol ortalamasının olduğu LaLiga’da oynanan 30 maçtan 14’ünde 2 ve daha az sayıda gol atıldı. 4 ve üzerinde gol atılan maç sayısının 6 olduğu İspanya ligi, atılan gol sayısı bakımından dört büyük ligin oldukça gerisinde yer aldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar