Godin bu kez de Velez Sarsfield’da

Diego Godin kariyerinin 10 yılını geçirdiği Atletico Madrid’den 2019 yazında Inter’e transfer olduktan sonra şansı yaver gitmedi.

Inter’de tek sezon geçirerek Cagliari’nin yolunu tutan tecrübeli savunma oyuncusu, Sardunya kulübünde geçirdiği bir buçuk sezonun ardından 15 yıl sonra Güney Amerika’ya geri dönmeye karar verdi.

Uruguaylı futbolcu 50 yıl sonra Brezilya şampiyonu olan Atletico Minerio ile anlaşarak Brezilya’ya transfer oldu. Buna karşın geride kalan beş ayda sadece sekiz kez forma şansı bulabilen 36 yaşındaki oyuncu Dünya Kupası’nda mücadele edecek Uruguay milli takımında yer bulmak için bir kere daha kulüp değiştirdi.

Pazartesi günü Atletico Minerio ile olan sözleşmesini fesheden Godin’in bu seferki durağı Arjantin. Velez Sarsfield ile bir buçuk yıllık sözleşme imzalayan Diego Godin, düzenli forma şansını yakalayarak milli takım teknik direktörü Diego Alonso’nun gözüne gitmeye çalışacak.

Sebastian Coates, Ronald Araujo ve Jose Maria Gimenez’in olduğu Uruguay milli takımında Godin’in ilk 11’de yer alması zor gözüküyor. 159 kez milli takım forması giyen deneyimli oyuncunun tecrübesiyle Katar’daki milli takım kadrosunda yer almasıysa sürpriz sayılmayacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar