Fonte: “Fransa’da FFP’yi anlamak istiyorum!”

PSG’nin Lionel Messi’yi transfer etmesinin yankıları sürmeye devam ediyor. Lille’in tecrübeli stoperi Jose Fonte, konuyla alakalı görüş bildiren son isimlerden oldu.

İngiltere’de yayın yapan talkSPORT radyosuna konuk olan Portekizli oyuncu; “Finansal Fair Play’in Fransa’da nasıl işlediğini anlamak istiyorum. Her kulüp harcamaları konusunda kısıtlı. Onlar fazla satın alamıyor, büyük maaşlar ile oyuncuları alamıyor fakat PSG geliyor ve görünüşe göre onlara kurallar işlemiyor. Lille’de herkes bütçesini kısıtladı, bazı oyuncular maaşlarında indirime gitti. Sonra PSG’ye geldiğimizde Donnarumma, Wijnaldum ve Sergio Ramos’un imzaladığını görüyorsunuz. Bu oyuncular çok çok büyük maaşlar ile geliyor ve onların hali hazırda inanılmaz maaşlar alan birçok oyuncusu var” şeklinde konuştu.

Lionel Messi’nin gelişi hakkında; “Fransız futbolunda Lionel Messi gibi inanılmaz bir oyuncunun yer alacak olmasından dolayı iyi hissediyorum. Bizim için daha zorlayıcı olacak ama meydan okumaya hazırız. Her gün Cristiano’ya bize gelmesi için mesaj atıyorum ve o sürekli gülerek cevap veriyor. Bütün imkanlarımızı kullanıp onu buraya getirmek için çalışacağım. Kariyerinde eksik olan tek şey Fransa şampiyonluğu” diyerek sözlerini noktaladı.

Önceki İçerikBiyonik adam Pedri
Sonraki İçerikAvrupa’da mutlu gece

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar