Everton satılmayacak

Premier Lig kulüplerinden Everton’ın sahibi Farhad Moshiri’nin kulübün satışı için birkaç teklif aldığı, ancak İngiliz hükümetinin satışı inceleyebileceği endişesiyle Everton’ı satmamaya karar verdiği iddia ediliyor.

Moshiri’nin Rus oligark Alisher Usmanov ile bağları ve iş ilişkileri olduğu biliniyor. Daily Mail’ın haberine göre, Birleşik Krallık yetkilileri olası bir satışı izliyor. İran asıllı Britanyalı milyarder, ocak ayında takımın satılık olmadığını, ancak yaklaşık 500 milyon sterline mal olması beklenen yeni bir stadyumun finanse edilmesine yardımcı olmak için bir azınlık yatırımını güvence altına almaya yakın olduğunu söylemişti. Potansiyel yatırımcıların ABD merkezli MSP Sports Capital ve 777 Partners şirketleri olduğunu ifade ediliyor.

İngiliz hükümeti tarafından yaptırım uygulanan Rus Oligark Alisher Usmanov ile Farhad Moshiri, 2016 yılına kadar Arsenal’da ortak hisseye sahipti. Moshiri’nin Usmanov’a Everton hissesi hediye ettiği ve geçen yıla kadar takımın yönetimiyle yakından ilgilendiğine dair çıkmış haberler bulunuyordu. Buna karşın Usmanov, herhangi bir kontrol uyguladığını veya hisse sahibi olduğunu yönündeki haberleri yalanlamıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar