EURO 2022 İngilizleri ekran başına çekti

İngiltere’de devam eden Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası, ev sahibi ülkenin taraftarları tarafından büyük ilgi görüyor. Özellikle İngiltere’nin oynadığı karşılaşmalar tamamen dolu tribünlerle oynanırken, televizyon başında da çok sayıda futbolsever maçları izliyor.

İngiltere’nin İspanya’yı uzatmada 2-1 yendiği çeyrek final karşılaşması turnuvanın en fazla izlenilen maçı oldu. BBC One kanalından yayınlanan çeyrek final mücadelesi dokuz milyon izleyiciyle, Ada’da en yüksek izleyici kitlesine ulaştı.

Karşılaşmayı BBC One kanalından 7 milyon 600 bin, iPlayer ve BBC Sport’un dijital platformlarından da 1 milyon 500 bin kişi izledi. EURO 2022’nin açılış karşılaşması olan İngiltere-Avusturya maçını 4 milyon 500 bin kişi izlemişti. Böylece İngiltere-İspanya maçı turnuvanın açılış karşılaşmasının iki katı izleyiciye ulaştı.

İngiltere’nin 2019 Dünya Kupası yarı finalinde ABD’ye 2-1 yenildiği karşılaşma 11 milyon 700 bin izleyiciyle ülkede tüm zamanların en çok izlenen kadın futbol maçı unvanını elinde bulunduruyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar