En zengin takım sahibi değişti

Dünyanın en zengin takım sahibi değişti. Forbes dergisinin her yıl düzenli olarak yaptığı listede geçen yılın birincisi olan Los Angeles Clippers’ın sahibi Steve Ballmer, Microsoft hisselerinin değerindeki düşüşün ardından yerini Mukesh Ambani’ye kaptırdı.

Enerji, perakende, telekomünikasyon gibi sektörlerde faaliyet gösteren Reliance Industries’in kurucusu ve başkanı olan Ambani, Hindistan Premier Lig’inde mücadele eden kriket kulübü Mumbai Indians’ın sahibi. Ambani’nin servetinin net değerinin 83 milyar 400 milyon dolar olduğu ifade ediliyor. Bu sene ikinci sıraya düşen Ballmer’ın ise 80 milyar 700 milyon dolar değerinde serveti olduğu belirtiliyor.

Forbes’un listesinde yer alan ilk 20 isimden sekizinin futbol kulübü bulunuyor. Rennes’in sahibi François Pinault, 40 milyar 100 milyon dolarlık servetiyle en zengin futbol kulübü sahibi. Adı Manchester United’ın satın alma sürecinde de geçen, Nice ve Zürih kulüplerinin sahibi James Ratcliffe de 22 milyar 900 milyon dolarlık servetiyle listede altıncı sırada yer alıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar