En başarılısı İngilizler

Avrupa kupalarında yarı finalistler belli oldu. İngilizler, üç kupada son 12 ekip arasına dört takım sokarak en başarılı ülke olarak dikkat çekiyor. Yarı finale kalan tüm takımların UEFA sıralamasında ilk 10’da yer alan ülkelerden olması da bir başka dikkat çeken nokta.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde iki İngiliz ve iki İspanyol, UEFA Avrupa Ligi’nde iki Alman, bir İskoç ve bir İngiliz, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde de bir İtalyan, bir Fransız, bir Hollanda ve bir İngiliz ekibi yarı finalde mücadele edecek.

Sezona yedi takımla başlayan İngilizler, dört takımlarını kupalarda son dört içerisine sokarak büyük başarı yakaladı. İspanyollar ve Almanlar ise ikişer takımla yarı finalde yollarına devam ediyorlar. Uzun bir zamandır Avrupa kupalarında son dört görmeyen İskoçlar ise Rangers ile UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final heyecanı yaşayacak.

Avrupa’nın bir ve iki numaralı kupasında yarı finale temsilci çıkaramayan Fransız ve İtalyanlar ise UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde son dörde kalan Marsilya ve Roma ile teselli bulacak. Hollanda futbolunun üç büyük kulübünden biri olan ama yıllardır Avrupa kupalarında bir başarı elde edemeyen Feyenoord da Konferans Ligi’nde son dörde kalmayı başardı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar