Dünya Kupası’nda konaklama sorunu

Katar’da düzenlenecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası’na altı hafta kaldı. Ev sahibi ülke, turnuva ile ilgili en büyük sorunlarından biri olan konaklamayı çözmek amacıyla daha önceki iki yolcu gemisine ek olarak bir yolcu gemisi daha kiraladı.

Gemide bulunacak taraftarların en az iki gece kalması gerekecek. Kiralanan üçüncü gemi için grup aşamasında günlük fiyat kişi başı 470 dolardan başlıyor. Organizasyonun son haftasındaysa fiyatlar 220 dolara düşüyor.

Dünya Kupası’nı izlemek için Katar’a ülke dışından 1 milyon 200 bin futbolseverin gelmesi bekleniyor. Katar Turizm Bakanlığı’ysa bu yılın başında yalnızca 31 bin 123 otel odasının turnuva için müsait olacağını açıkladı. Dünya Kupası’nın yerel organizatörleri, FIFA’nın turnuva sırasında oyuncular, misafirler ve yetkililer için mevcut odaların yüzde 80’ini rezerve ettiğini belirtti.

Konaklama sorunun çözümü için 115 bin otel odası kapasiteli Dubai’yle Doha arasında günlük uçuşlar gerçekleştirilecek. Qatar Airways ve flydubai’nin günde 54 uçuş gerçekleştirmesi hedefleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar