Covid-19 Premier Lig’i vurdu

Covid-19’un yeni varyantı Omicron’un yüzde 115 artış gösterdiği İngiltere’de Tottenham ve Leicester City’nin ardından diğer Premier Lig kulüplerinde de Coivd-19 vakaları görülmeye başlandı.

Manchester United ve Aston Villa, koronavirüs vakalarının salgınlarından etkilenen en son Premier Lig kulüpleri oldu. Cumartesi günü oynanan Norwich City karşılaşması öncesinde tüm oyuncuların PCR testi negatif çıkan Manchester United’da dün sabah oyuncular ve teknik ekip arasında birden fazla pozitif vaka tespit edildi. Vaka sayısının artmasını önlemek için temassız, bireysel antreman yapılması kararı alındı. Yaşanılan bu gelişmelerin ardından Manchester United’ın yarın akşam deplasmanda oynayacağı Brentford karşılaşmasının akıbeti belirsiz durumda.

The Ahletic’in haberine göre, Aston Villa’da da bir dizi pozitif vaka nedeniyle dünkü antrenman iptal edildi. İngiliz basınında yer alan haberlere göre bir futbolcunun koronavirüse yakalandığı, diğer vakalara ise antrenman sahası personelinde rastlandı.

Arsenal menajeri Mikel Arteta Covid-19 nedeniyle bir maçın ertelenmesi için kaç pozitif vakanın gerekli olduğu konusunda netlik çağrısında bulundu. Arsenal, dört Covid-19 vakası bulunmasına karşın sezonun ilk maçında Brentford’a karşı sahaya çıkmıştı.

İngiltere’de çarşamba gününden itibaren Omicron’un yayılmasını yavaşlatmak için bir dizi önlemin bir parçası olarak 10 bin kişiden fazla kapasiteli stadyumlarda taraftarlar maç izleyebilmek için aşı olduklarını kanıtlamak veya negatif bir test sonucu sağlamak zorunda olacaklar.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar