Coman kulübe katıldı!

Bayern Münih kadrosundaki isimlerin sözleşmelerini uzatmaya devam ediyor. Kingsley Coman da Bavyera kulübüyle olan sözleşmesini 2026 yazına kadar yeniledi.

2015 yazından bu yana Bayern Münih forması giyen Fransız futbolcunun babası ve danışmanının Münih’te yöneticilerle yaptığı görüşmeler sonucunda Coman, yıllık 17 milyon avro karşılığında sözleşmesini uzattı.

25 yaşındaki futbolcu böylece Bayern Münih’te 15 milyon avronun üzerinde kazanan altıncı futbolcu olacak. Yıllık 24 milyon avro kazanan Robert Lewandowski, Bundesliga liderinin kadrosundaki en yüksek maaşlı futbolcu. Lewandowski’yi 20 milyon avroyla takımın diğer tecrübeli isimleri, Manuel Neuer ile Thomas Müller takip ediyor. Geçen ağustos ayında sözleşmesini yenileyen Joshua Kimmich de yıllık 20 milyon avro kazanan bir diğer isim.

Eylül ayında sözleşmesini yenileyen Leon Goretzka ise senelik 18 milyon avroluk yeni kontrata imza atmıştı. Kinglesy Colman ile birlikte Bayern Münih, son iki yılda sekiz futbolcusunun sözleşmesini yeniledi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar