Christensen ve Kessie ayrılacak mı?

Cumartesi günü sezonun ilk maçında Rayo Vallaceno’yu ağırlayacak olan Barcelona’nın transfer edilen yeni futbolcularla sözleşmesi yenilenen oyuncuları LaLiga maçları için henüz tescil ettiremediği ortaya çıktı.

Andreas Christensen, Franck Kessie, Robert Lewandowski, Raphinha ve Jules Kounde ile sözleşmeleri yenilenen Sergi Roberto ve Ousmane Dembele’nin kadroya kaydettirilememesi Katalan kulübü içim bir krizin habercisi olabilir.

ESPN’in haberine göre, hem Andreas Christensen hem de Franck Kessie’nin sözleşmelerinde, sezonun ilk maçında oynamak için kayıt ettirilmemeleri durumda kulüpten ayrılmalarına izin veren madde yer alıyor. Her iki futbolcunun da zamanında tescil ettirilerek kadroda yer alacakları konusunda iyimser oldukları ifade ediliyor. Katalan basınında çıkan haberlere göre, iki futbolcu tescil işlemi gerçekleşmezse kulüpten ayrılmayı düşünmüyor.

Buna karşın Andreas Christensen’in sosyal medya hesabında dün Barcelona formalı profil fotoğrafını kaldırarak, Chelseali formalı profil fotoğrafı koyması da dikkat çekti. Futbolcuların ayrılma ihtimalinin zayıf olarak görülmesine karşın ilk hafta yeni transfer ya da sözleşmesi biten futbolculardan bir bölümünün sahada yer alamaması Barcelona Başkanı Joan Laporta’nın itibarına zarar verecek gibi görünüyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar