Bundesliga’da maçlar seyircisiz oynanacak

Omicrom varyantının ortaya çıkmasının ardından Avrupa futbolunda Covid-19 bağlantılı kararlar alınmaya devam ediliyor. Avrupa’da vakalarda yüksek artış gösteren ülkelerden biri olan Almanya’da 28 Aralık’tan itibaren maçların seyircisiz olarak oynanacağı açıklandı.

Bundesliga’da maçların seyircisiz oynanacağı kararı, Şansölye Olaf Scholz tarafından Berlin’de düzenlenen ve yeni önlemlerin açıklandığı bir basın toplantısıyla duyuruldu. Federal hükümet ile 16 bölgesel hükümetin katılımıyla düzenlenen toplantının ardından yapılan açıklamada 28 Aralık’tan itibaren spor etkinlikleri, kültürel gösteriler, konserler ve diğer büyük halka açık etkinliklerin seyircisiz olacağı belirtildi.

Alman Futbol Federasyonu (DFL) alınan kararın ardından yaptığı açıklamada getirilen geçici kısıtlamaların üzücü ama anlaşılabilir olduğunu ifade etti. Maçların seyircisiz oynanmasının kararının ardından kulüplerin ortalama 1 milyon 500 bin ile 2 milyon avro maç günü gelirini kaybetmesi söz konusu. Bundesliga’da mücadele eden Köln’ün maç günü geliri ortalama 1 milyon 800 bin avroyken, 2. Bundesliga’daki Werder Bremen ise 1 milyon 100 avro ortalama maç günü gelirine sahip.

Sezonun ilk yarısı sona eren Bundesliga’da ikinci yarı, 7 Ocak 2022’de oynanacak karşılaşmalarla başlayacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar