Boehly’nin gözü küçük kulüplerde

Geçtiğimiz mayıs ayında Chelsea’yi Hansjorg Wyss ile birlikte satın alan Todd Boehly, portföyüne küçük ölçekli futbol kulüpleri eklemeye hazır olduğunu söyledi.

Boehly, iki yılda bir düzenlenen varlık yönetimi konferansı SALT NY’de bir sohbet sırasında “Sürekli olarak kaynak ekleyeceğimizi düşünüyorum” açıklamasını yaptı. ABD’li milyarder, “Sanırım çok kulüplü bir modele sahip olmaktan bahsettik; Ayak izini oluşturmaya devam etmeyi çok isterim. Ve bana göre bunu yapmanın yolu, Avrupa’da rekabetçi bir ligde bir yerde başka bir kulüpten geçiyor” açıklamasıyla da başka futbol kulübü satın almalarına da göz kırptı.

Los Angeles Dodgers ve Los Angeles Lakers’ın da hissedarı olan Boehly, oyuncu gelişiminin bir kulüp ağı oluşturmanın itici gücü olduğunu söyledi. Chelsea’nin karşı karşıya olduğu sorunlardan birinin, kulübün gelir kaynaklarından olan yeni yeteneklerini kiralayarak ödünç verdiklerinde oyuncuların gelişimini diğer kulüplerin inisiyatifine bıraktıklarını söyledi. Todd Boehly, “Red Bull gerçekten iyi bir iş çıkarıyor – Her ikisi de Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Leipzig ve Salzburg’a sahipler. Bu işi nasıl yapacaklarını bulmuşlar” sözleriyle Red Bull tarzı bir anlayışı benimseyebileceğini işaret etti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar