Benitez yeni sezon öncesi kararlı

Everton’ın yeni patronu Rafa Benitez, The Guardian’dan Jamie Jackson’la bir sohbet gerçekleştirdi. İki hafta önce resmen Everton’ın başına geçen Benitez, takımın bir ekip olarak yürütüldüğüne değindi: “Hangi kulübe giderseniz gidin teknik direktör daima önemli bir fikre sahiptir. Ancak bir bağlam içerisinde futboldan sorumlu direktör, kurul ve finansal kurallarla beraber hareket etmek zorundasınız. Kulübün bu bağlamda daha fazla büyüdüğünü görmek muazzam ve burada olma fikrinden, burada olup herkesle birlikte mücadele edecek olmaktan mutluyum. Nasıl diyorsunuz… ‘Çok laf, az iş?’ İşte burada yapacağımız tek şey çok çalışmak olacak.”

Liverpool başındaki altı senelik kariyerinde Kırmızılar’a başarılar kazandıran İspanyol teknik adam, tarihte eşi benzeri az rastlanan bir olaya imza atarak iki ezeli rakibin birinden diğerine geçti. Ancelotti’nin 18 ay, Marco Silva’nın 17 ay, Sam Allardyce’ın altı ve Ronald Koeman’ın 16 ay çalıştırdığı kulübün sıradaki menajeri olan Benitez, kararlılığını dile getirmekten çekinmedi.

“Modern futbolu anlamak zor ancak şunu söyleyebilirim ki kulübün tüm yapılarıyla birlikte modern futbolda fark yaratacak bir takım olacağız. Özellikle yönetim kurulu bu konuda çok destek veriyor. Üzerimizde elbette bir baskı var ancak bu baskıyı iyi bir şekilde kullanıp başarıyı elde edeceğimizden eminim.”

Everton geride kalan sezonu 17 galibiyet, sekiz beraberlik ve 13 mağlubiyetle tamamlayıp 59 puan toplayarak ligde 10. sırada kalmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar