Belçika’da Club Brugge şampiyon

Avrupa liglerinde sezon pazar günü sona erecek. Şampiyonların belli olmadığı liglerde de şampiyonluk kutlamaları yapılmaya başlandı. Belçika’da Club Brugge üst üste üçüncü, son beş sezonda ise dördüncü kez şampiyonluğa ulaştı.

Normal sezonda en yakın rakibi Antwerp’e 16 puan fark atarak sezonu domine eden Club Brugge, şampiyonluk grubunda oynadığı beş maçta sadece bir galibiyet almasına karşın Anderlecht ile oynanan ve 3-3 biten karşılaşmanın ardından son maçlar öncesinde şampiyonluğu garantiledi.

17’nci kez şampiyonluk kupasını havaya kaldıran Club Brugge, bu yüzyıldaki altıncı lig şampiyonluğuna ulaştı. Club Brugge bu başarısıyla gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’ne grup aşamasından katılmaya da hak kazandı.

Normal sezonu Club Brugge, Antwerp ve Anderlecht’in ardında bitiren Genk ise, şampiyonluk grubunda oynadığı beş maçtan dördünü kazanarak sezonu ikinci bitirmeyi garantiledi. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanan Genk, üçüncü ön eleme turundan itibaren mücadele edecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar