Arsenal satılık değil…

Kroenke Spor ve Eğlence (KSE) grubu, Stan Kroenke’nin Arsenal’in satılması için herhangi bir teklif almayacağını söyledi. Açıklama, Arsenal’in geçen hafta Avrupa Süper Ligi’ne katıldığının açıklanmasının ardından başlayan protestolardan sonra geldi. Emirates’de oynanan ve Topçuların 1-0 kaybetti maç öncesinde 3 bine yakın Arsenal taraftarı kulübün ABD’li sahibini protesto etmişti.

Arsenal, diğer beş İngiliz kulübü ile birlikte, taraftarların, oyuncuların, yönetim organlarının ve İngiliz hükümetinin tepkileri nedeniyle 48 saat içinde oluşumdan çekildiğini açıklamıştı.

Cuma günü, İsveç merkezli müzik dinleme platformu, Spotify’ın kurucusu Daniel Ek bir Arsenal için bir satınalma teklifi düşündüğünü söylemişti. Hafta başı İngiliz basınında çıkan haberlere göre, Arsenal’in efsane oyuncuları Thierry Henry, Patrick Vieira ve Dennis Bergkamp, İsveçli milyarder için bir danışma grubunun üyeleri olarak satın almaya iştirak edeceği iddia edilmişti.

KSE’nin yaptığı açıklamada, “Son günlerde Arsenal Futbol Kulübü için potansiyel bir devralma teklifine ilişkin medya spekülasyonlarına dikkat ettik. Arsenal’e yüzde 100 bağlıyız ve kulüpteki herhangi bir hisseyi satmıyoruz. Herhangi bir teklif almadık ve herhangi bir teklifi kabul etmeyeceğiz. Arsenal’e olan tutkumuz, oyundaki en büyük kupaları kazanmak için rekabet etmeye devam ediyor ve bunu başarmak için sahadaki rekabet gücümüzü artırmaya odaklanıyoruz” cümlelerine yer verildi.

Premier Lig’de sezonun bitimine beş maç kala 10’uncu sırada yer alan Arsenal 1994-95 sezonundan bu yana en kötü sezon performansını gösteriyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar