İsveç’te iki Covid-19 vakası

EURO 2020’nin başlamasına sayılı günler kala Covid-19 vakaları ortaya çıkmaya devam ediyor. Hollanda’da kaleci Jasper Cillessen’in ve İspanya’da takım kaptanı Sergio Busquest’in testinin pozitif çıktığının açıklanmasının ardından önümüzdeki pazartesi İspanya ile açılış maçını oynayacak İsveç’te de iki pozitif vakaya rastlandı.

Teknik direktör Janne Andersson, yaptığı basın toplantısında test sonucu pozitif çıkan Dejan Kulusevski’nin İspanya maçında forma giymesinin mümkün olmadığını açıkladı. Andersson’un açıklamasının ardından İskandinav ekibine bir kötü haber de takım doktoru Anders Valentin’den geldi. Valentin, bir diğer orta saha oyuncusu Mattias Svanberg’in testinin pozitif sonuçlandığını söyledi.

Juventus’ta forma giyen Kulusevski’nin Finlandiya ve Ermenistan ile oynanan hazırlık maçlarının ardından verilen üç günlük arada virüsü kaptığına inanıldığını söyleyen takım doktoru, bu nedenle 21 yaşındaki futbolcunun diğer oyuncularla temas halinde olmadığından başka birine bulaştırmama ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Bu açıklamadan sadece birkaç saat sonra, Anders Valentin ikinci pozitif vakayı, Mattias Svanberg’i açıkladı. Her iki futbolcu için de İsveç sağlık yetkililerinin, takıma dönmeden önce en az yedi gün bekleme talimatının izleneceği belirtildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar