Fransa’da sakatların son durumu

Yarın saat 22:00’de Euro 2020’nin son 16 turunda İsviçre ile karşılaşacak olan son şampiyon Fransa’da sakatlıklar konusunda yüzleri biraz olsun güldüren gelişmeler yaşandı.

L’Equipe’in “du Soir” programında verilen bilgide Portekiz maçında sakatlanarak oyundan çıkan Lucas Hernandez’in takımla beraber yapılan son antrenmanda yer aldığı belirtildi. Mike Maignan ile yaşadığı çarpışma dolayısıyla Perşembe günkü antrenmanı yarıda bırakan Thomas Lemar’ın da bu antrenmana katıldığı aktarıldı. Aynı antrenmanda sakatlanan Marcus Thuram’ın da İsviçre maçına yetişme ihtimalinin düşük olduğuna dikkat çekildi.

Öte yandan Portekiz maçında diz kirişinden sakatlanan Digne’nin maçta görev almasının zor olduğu belirtilirken aynı sakatlığı yaşayan bir başka isim olan Jules Kounde’nin durumu şüpheli.

Aynı programda oyuncuların önemli bir kısmının teknik ekibe üçlü savunmaya dönmek istemelerini söylemesinin ardından taktik antrenmanda Deschamps’ın Lenglet – Varane – Kimpembe stoper üçlüsünü oluşturarak Pavard ve Rabiot’un kanat bekleri olarak görev yaptığı 3-4-3 sistemini denediği bilgisi de verildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar