Fransa’da elenmenin yankıları sürüyor!

Euro 2020 için en büyük favorilerden biri olarak gösterilen son dünya şampiyonu Fransa’nın son 16 turunda İsviçre’ye elenerek vedasının yankıları Fransız medyasında sürüyor.

Fransa spor medyasının önde gelen kanallarından olan RMC Sport’un haberine göre kadroda yaşanan güç ve ego savaşlarının önüne geçemeyen Deschamps’ın, Almanya’ya karşı oynanan ilk maçtan bu yana belli olan fiziksel eksikliklerin üstesinden mental olarak da gelemediği aktarıldı. Haberde dikkat çeken bir başka detay ise ismi yer almayan bazı önemli oyuncuların kötü bir uyku düzenine sahip olup gece geç saatlere kadar bilgisayar oyunları oynayıp Netflix izlemeleri. Fransa’nın şampiyon olması halinde kadro içinde yaşanan sürtüşmelerin yatışabileceği ancak artık muhtemelen kadrodaki bazı oyuncuların arasında problemlerin devam edeceği vurgulandı. 2022’de Katar’da yapılacak Dünya Kupası’nın bitişine kadar sözleşmesi bulunan Deschamps’ın istifayı düşünmediği belirtildi.

Öte yandan kadro içinde yaşanan güç savaşlarının oyuncuların ailelerine de sirayet ettiği iddia edildi. İddialara göre İsviçre maçında Adrien Rabiot’un annesi Veronique Rabiot ile Adrien Rabiot’un bazı yakınları, Paul Pogba’nın ailesiyle sözlü atışmalar yaşadı. Atışmaların İsviçre’nin 3-3’lük skoru yakalamasından sonra Veronique Rabiot’un topu orta sahada kaybeden Pogba’nın ailesine sataşmasıyla başladığı iddiası var. Veronique Rabiot’un, ayrıca normal süre sonrası Kylian Mbappe’nin ailesiyle de hararetli bir tartışmaya girerek oğlunun kibirli olduğunu söyleyip bazı basın mensuplarını da Mbappe’ye yalakalık yapmakla suçladığı öğrenildi.

L’Equipe’de yer alan haberde maç içerisinde Rabiot, Pavard ve Varane’ın, Pogba’nın savunma eforundan memnun olmayıp tartışmaya girdikleri belirtilirken Varane’ın yine aynı sebepten Pavard’a küfürler savurduğu iddia edildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar