Tuvalet molası, dedikodu ve gerilim!

Melbourne’de bugünden itibaren seyircisiz olarak oynanmaya devam eden Avustralya Açık’ta birinci haftayı geride bırakmak üzereyiz!

Kadınlar segmentinde altı numaralı seri başı Çek raket Karolina Pliskova, vatandaşı Muchova’ya 7-5’lik iki setle mağlup olurken 11 numaralı seri başı Belinda Bencic, ilk 20’de yer alan Mertens’e 61 dakikada boyun eğdi.

Bir numaralı seri başı Ash Barty’nin yanı sıra Donna Vekic, Elina Svitolina ve Jennifer Brady rakiplerine set bile kaybetmeden adlarını bir üst tura yazdırdılar.

Erkekler kurasında Daniil Medvedev ile Filip Krajnovic arasında oynanan mücadele günün belki de en keyifli maçıydı. Rus Medvedev, ilk iki seti 6-3’le kazanırken üçüncü ve dördüncü setleri kaybetti. Son sette ise rakibine 6-0’lık üstünlük kurmayı başardı.

Medvedev maç içerisinde antrenöründen dikkatini dağıttığı gerekçesiyle soyunma odasına dönmesini rica ederken Krajnovic, tuvalet molasını kullanamayacağı yerde kullandığı için ceza puanı aldı.

Erkeklerde iki numaralı seri başı Rafael Nadal, Britanyalı rakibi Norrie’yi üç sette mağlup ederken Andrey Rublev, Fabio Fognini ve Stefanos Tsitsipas sürprize izin vermediler ve bir üst tura yükseldiler.

Önceki günlerin aksine bugün, çiftler kurasındaki bir mücadele fazlasıyla dikkatleri çekti. Kokkinakis ve Kyrgios ikilisinin oluşturduğu grup karşısında Harris ve Knowie, 6-2 ve 6-4’lük setlerle mağlup olurlarken Kyrgios’un maç içindeki performansı dikkatleri çekti. Tabii maç sonrasında topu stadyum dışına atması ve maç öncesinde ikilinin, gecikme nedeniyle ceza almaları da öyle. Ayrıca maç sonrasında Kyrgios, basın toplantısında partnerini kız arkadaşıyla ilgili sorular sorup boğarak eğlenceli anların yaşanmasını sağladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar