Terminatörün zaferi

Avustralya’da 2021 tenis sezonunun ilk Grand Slam’i Djokovic’in zaferiyle sona erdi!

Erkekler finalinde bir numaralı seri başı Novak Djokovic ile dört numaralı seri başı Daniil Medvedev’in karşılaştığı mücadelede Nole, ilk sette biraz zorlanmasına karşın seti -5 ile kazanmasını bildi. Diğer iki seti ise 6-2 ile geçti ve yalnızca iki saat içinde rakibini mağlup etmeyi başardı.

Avustralya’yı 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019 ve 2020 yıllarında da kazanan Djokovic turnuva öncesinde aşı karşıtı olduğunu belirten açıklamaları ve özel istekleri nedeniyle birçok kez tepki toplamıştı.

Sırp raket bugün de izleyenleri sessiz olmaları konusunda uyardığı için hem de maç sonu aşı konusu tekrar açıldığında seyircilerin tepkisine maruz kaldı.

Melbourne’deki macerasına Chardy’i 6-3, 6-1 ve 6-2 ile geçip başlayan Terminatör lakapl yıldız raket, yarı finale dek oynadığı her maçta (ikinci turda Tiafoe, üçüncü turda Fritz, dördüncü turda Raonic ve çeyrek finalde Zverev) bir set kaybetti ve birçok kez baldır nedenli sakatlık yaşadı.

Yarı finalde Rus Aslan Karatsev’i tıpkı bugün bir diğer Rus Medvedev’i mağlup ettiği gibi sadece 1 saat 53 dakikada geçmeyi başardı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar