“Tenis sadece geçici bir şey”

Grigor Dimitrov, 2020 yazında koronavirüs testi pozitif çıkan onlarca sporcudan biri. 1991 Bulgaristan doğumlu Dimitrov, her ne kadar koronavirüsü kağıt üzerinde atlatmış olsa da hastalığın semptomlarını uzun bir süre taşıdı ve hala daha bazı ağrılar hissetmeye devam ediyor. Dimitrov, Eurosport’un İngiltere edisyonunda kaleme aldığı yazıda bu konuya dair değindi.

“Koronavirüs olduğumu öğrendiğimde kelimenin tam anlamıyla nefesim kesildi. O dönemlerde çocuklarla ve birçok aileyle tanışmıştım, onlarla bir araya gelmiştim. Bu nedenle yapmam gereken ilk ve tek şey onlara haber verip sağlıklı kaldıklarını öğrenmemdi. Neyse ki o dönemlerde çevremde olan kimse bu hastalıktan etkilenmedi.”

“Doğru mesajı o gün de vermiştim ve bugün de söylüyorum; utangaç değilim ve sessiz kalmayacağım. Kim olduğunuz, ne yaptığınız, ne kadar fit göründüğünü gibi şeyler tamamıyla önemsiz, önemli olan tek şey sağlığınız.”

“Hali hazırda uzun bir süredir omzumdaki sakatlıkla savaşıyordum ve tam tedavi sürecimde net bir yolu kat etmişken koronavirüsün getirdiği ağrı semptomlarıyla mücadele edecek olmak işleri çok daha kötü bir hale soktu. Elbette ekibim ve ailemle birlikte iyi bir planı takip ettim ancak semptomların getirdiği ağrıları halen daha hissediyorum.”

“Koronavirüs sürecinden öğrendiğim en iyi şey, hayatınıza gerçekten de katkı yapmayan şeylere zaman harcamamalısınız. Hayatınız uzun ama biz sporcular için, her sporcu için bir son kullanma tarihi vardır. Bu nedenle tenis geçici bir şey. Bir belirsizlik zamanında yaşıyoruz ve dünyanın neresinde olursanız olun durum aynı şekilde. Elbette bulunduğunuz alanda en iyisi olmak için savaşın ama lütfen, sadece kontrol edilebilir unsurları kontrol etmeye çalışın!”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar