NFL’de izleyici sayısında düşüş

NFL’de bu yıl normal sezonda izleyici sayısında yüzde üç düşüş yaşandı. Ortalama izleyici sayısı 16 milyon 300 bine geriledi.

Sports Business Journal’ın haberine göre perşembe günkü, “Thursday Night Football” yayın hakkının Fox’tan Amazon Prime Video’ya geçmesiyle birlikte linear kanaldaki izleyici sayısının azalması bekleniyordu. SBJ, izleyici sayısında yüzde 3 azalışa karşın, Fox, CBS ve NBC’nin ortalama izleyicisi sayısının arttığını da ifade ediyor.

NFL yayıncıları arasında en yüksek seyirci ortalamasına 19 milyon 900 bin izleyiciyle CBS sahip. Kanal aynı zamanda maç öncesi programlarında da 7 milyon 240 bin kişiyle en yüksek ortalamayı elde etti. NBC’nin pazar günkü maç yayını, “Sunday Night Football” da üste üste 12’nci kez sezonu en çok izlenen prime time programı olarak tamamlayacak gibi görünüyor.

Genel izlenme sayısının düşmesine sebep olması rağmen, Amazon’un NFL yayınları ilgi görüyor. Amazon Prime Video’nun ilk NFL maç yayını ortalama 13 milyon izleyiciyi çekerek yayınladığı akşamın en fazla izlemnen programı oldu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar