Nadal, Rolland Garros için hazır!

Erkeklerde dünya üç numarası olan İspanyol raket Rafael Nadal, Mayıs’ta başlayacak olan Roland-Garros için hazırlıklarına devam ederken turnuvadaki 14. şampiyonluğuna ulaşmak için kendisini hazır hissettiğini belirtiyor.

Avustralya Açık’ta çeyrek finalde Stefanos Tsitsipas’a kaybettikten sonra bel sakatlığı nedeniyle birçok turnuvayı geride bırakan Nadal, Monte Carlo öncesinde verdiği basın konferansında kendisine son durumuyla alakalı yöneltilen sorulara güvenle cevap verdi.

“Sezonun benim için en önemli noktası gelmiş durumda. İnanıyorum ki hazır olmak için en doğru çalışma planını uyguladım. Çünkü şu andaki formumdan, kortta neyi verip neyi veremeyeceğimden gayet mutluyum. Kendime güveniyorum. Antrenmanlarım iyi geçiyor ve kesinlikle hazır hissediyorum.”

Rafa Nadal, Monte Carlo’ya seyahat eden tek Nadal değil. Zira 2017’de kendi koçluğundan ayrılan 60 yaşındaki amcası, Toni Nadal, Kanadalı yükselen yıldız Felix Auger-Aliassime’nin yeni antrenörü olarak Monte Carlo’da yer alacak.

Rafa konuya dair, “Toni’nin ne kadar bilgili, zeki ve mükemmel olduğunu anlatmama gerek yok. Felix için mutluyum. Amcamın ona çok büyük faydası dokunacak. Ayrıca kendim için de mutluyum. Birçok turda amcamı görmek, onunla yeniden sohbet edebilmek muazzam olacak” dedi ve demeçlerini noktaladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar