Karatsev’in yükselişi

2021’in ilk üç ayı geride kalmak üzereyken bu senenin şu ana kadarki en ilginç hikayelerinden birine imza attı Aslan Karatsev. Tenisseverler Rus tenisçinin adını Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nda sergilediği performans ile duydu. Yarı finale kadar yükselen Karatsev, dünya sıralamasının bir numarası Novak Djokovic’e yenilerek turnuvaya veda etmişti. Rus tenisçinin başarılı performansı dünya sıralamasında 114’üncü sıradan 42’nci sıraya kadar yükselmesini sağladı.

Aslan Karatsev, başarısının sadece 2021 Avustralya Açık Tenis Turnuvası’yla sınırlı olacağını düşünenleri yanıltarak başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Katar Açık Tenis Turnuvası’nda Dominic Thiem’e üç sette ikinci turda yenilen 28 yaşındaki oyuncu, çiftlerde ise vatandaşı Andrey Rublev ile birlikte şampiyon oldu. Geçen hafta oynanan Dubai Tenis Şampiyonası’nda ise Karatsev, kariyerinin ilk ATP tekler turnuva şampiyonluğunu elde etti. Egor Gerasimov, Daniel Evans ve Lorenzo Sonego’yu yenerek çeyrek finale yükselen Rus tenisçi çeyrek finalde Jannik Sinner’i, yarı finalde de Andrey Rublev’i eleyerek finale yükseldi. Aslan Karatsev, finalde bu sene çıkış yapan bir başka isim Güney Afrikalı Lloyd Harris’i iki sette mağlup etti.

Bir ay önce dünya sıralamasında ilk 100’ün dışında olan Karatsev, bu hafta açıklanan yeni dünya sıralamasında 15 basamak birden yükselerek 27’nci sıraya çıktı. Bu sonuçların ve başarıların ardından Rus tenisçinin yılın ileriki döneminde sergileyeceği performansı merak ediliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar