Finalin adı: Medvedev-Djokovic

Avustralya’da hafta sonu yaşanacak olan final heyecanında kimlerin kortta yer alacağı bugün belli oldu! Erkeklerde dünya dört numarası Daniil Medvedev ve dünya beş numarası Stefanos Tsitsipas’ın karşılaştığı yarı final mücadelesinde Rus raket Medvedev, rakibin, 6-4, 6-2 ve 7-5 ile iki saatte mağlup ederek finale yükseldi ve Novak Djokovic’in rakibi oldu.

Tsitsipas maç içerisinde molalardan sık sık geri gelirken su şişelerini yere atması Medvedev tarafından, “Bu tarz davranışlar gayet doğal. Hepimiz insanız ve duygularımızı açığa çıkarabiliriz” derken rakibi Djokovic’e dair, “Rafa ve Roger’ın olmadığı bir turnuvayı kazanmak için tüm baskıyı hissedecek” demecini verdi.

Günün diğer maçlarında kadınlar çiftler finalinde dünya iki numaraları Mertens & Sabalenka, dünya üç numaraları Krejcikova & Siniakova ikilisini 6-2 ve 6-3 mağlup ederek zafere ulaştılar.

Melbourne’de yarın Jennifer Brady ile Naomi Osaka, kadınlar kategorisinde şampiyonu belirlemek için kozlarını paylaşacaklar. Ayrıca karışık çiftlerde Stosur & Ebden ikilisi kozlarını Krejcikova & Ram ikilisiyle paylaşacaklar.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar