Coco Gauff baskıyı seviyor

Teniste sezonun ikinci Grand Slam turnuvası olan Roland-Garros için nefesler tutuldu. Pazartesi günü Paris’te başlayacak olan toprak kort turnuvası öncesinde kadınlarda 24 numaralı seri başı olan Coco Gauff, üzerinde oluşan baskıyı gayet iyi karşıladığını belirtiyor.

17 yaşındaki yetenekli raket, son yıllardaki büyük turnuvalarda sergilediği performansla tüm tenis kitlesinin ilgisini kazanırken bu ilgi sonucunda üzerinde büyük bir baskıyı ve beklentiyi de hissetmeye başlamıştı. Konuya dair Gauff, “Son dönemlerde çok daha fazla özgür bir şekilde tenis oynamaya başladım” dedi ve ekledi: “Demek istediğim, baskıyı kafama takmıyorum; baskıyı ve beklentileri kucaklayıp onlarla birlikte tenis oynuyorum. Fransa Açık için tam da bu şekilde hissediyorum. Stres seviyemi korurken anın tadını çıkarmayı ve her an her şeyin olabileceğini asla ihmal etmiyorum.”

Genç yaşta yaşadığı baskıya dair tavsiyeler almak için tecrübeli raketlerle konuştuğunu belirten Coco Gauff, demeçlerine şöyle devam etti: “İnsanların dediklerini umursayan ve dediklerine dair düşünen kişileriz. Yani bizler de insanız. Kutu içinde yaşamıyoruz. Mesela ben asla ama asla sadece tenise odaklı yaşayan biri değilim. Tenis dışında hayatımdan zevk almaya devam ediyorum. Günün sonunda yaptığınız şeylerden zevk almazsanız başarılı olmak için yaptığınız fedakarlıklar sizi asla mutlu etmeyecektir.”

Önceki İçerikGözler yine Larkin’de olacak!
Sonraki İçerikEn büyük kim?

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar