Tatsız şölen

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Dallas Mavericks, Chicago Bulls’u ağırlarken Bulls, ilk yarısından itibaren ağırlığını koyduğu mücadeleyi dört periyot sonucunda 117-101 kazanarak bu sezonki beşinci galibiyetini aldı.

Dallas Mavericks cephesinde Luka Doncic maçın ilk yarısında adeta bir basketbol şöleni verdi. Sloven yıldız maçın ilk yarısını 30 sayıyla tamamlayıp bir sayı rekoru sinyali verse de ikinci yarıda sadece altı sayı üretebildi.

Maçı 36 sayı, 16 ribaund ve 15 asistle tamamlayan Luka Doncic, NBA tarihinde NBA tarihinde 35 sayı – 15 ribaunt – 15 asist barajlarını aşmayı başaran 4. oyuncu oldu. Ayrıca Michael Jordan’ı tüm zamanların en çok triple-double yapan oyuncuları listesinde geride bıraktı.

Doncic maçın ardından yaptığı açıklamada, “Üçüncü ve dördüncü çeyreklerde berbat oynadım. Bu maçı kaybetmemiz tamamıyla benim suçum,” dedi ve ekledi: “İlk yarıda 30 sayı attım ve bu iyiydi. Ama ikinci yarıda bencil oynadım ve maçı kaybettik.”

“İkinci yarıdaki Luka, gerçek Luka değildi. Saçma sapan şutlar denedim, daha iyisini yapabilirdim.”

Bu sezonki altıncı mağlubiyetini alan Mavs’te Kristaps Porzingis, mücadeleyi 20 sayı ve sekiz ribaundla noktalarken Willie Cauley-Stein ve James Johnson 10’şar sayı ürettiler.

Doncic bu sezon oynadığı 11 mücadelede 28,3 sayı, 10,2 ribaund ve 9,4 asist ortalamalarını yakalarken saha içinden %46,5, üçlük çizgisi gerisinden %29,8 ve serbest atışladan %73,8 isabet ortalamalarıyla oynuyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar