Potada Fransa derbisi

Perşembe gecesi oynanan Türk derbisinin ardından Euroleague’de ikinci gün Fransız derbisinin heyecanı yaşanacak. Sezon öncesinde yaptıkları iddialı hamlelerin karşılığını sezon içinde aldıkları galibiyetlerle taçlandıran Monaco ile ASVEL, Monaco’nun ev sahipliğinde 22:00’de kozlarını paylaşacaklar.

Tarihlerinde ilk kez Euroleague’de karşılaşacak olan iki takım şu an için play-off potasına bir galibiyet uzaklıkta yer alıyorlar.

Zvezdan Mitrovic’in antrenörlüğündeki Monaco, maç başına 80,3 sayı atıp 36,2 ribaund toplarken takımın en skorer isimleri Mike James, Donta Hall ve Danilo Andusic oldular. Hatırlanacağı üzere Monaco’da geçen hafta oynanan Anadolu Efes sırası maçında bir kriz yaşanmıştı. Mitrovic ile Mike James kısa bir süre atışmışlar ve James, bench yerine soyunma odasına gidip ardından bench’e dönmüştü. Yıldız oyuncunun bugünkü maçta forma giyip giymeyeceği henüz belirsizliğini koruyor.

TJ Parker yönetimindeki ASVEL ise maç başına 75,5 sayı atıp 33,1 ribaund alırken Elie Okobo, maç başına 19,6 sayı ve 3,5 asist ortalamalarını yakalayarak Euroleague’in adeta prensi olmuş durumda.

Fransa liginde Metropolitans ile birlikte başı çeken iki takım bu sezon ligde de henüz karşılaşmadılar.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar